Z życia szkoły [4] - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim

Z życia szkoły 2018/19
Wielkanoc 2019
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja
życzy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim
Szukanie jajek wielkanocnych przez pierwszaków
W ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie z klasy 1a otrzymali list od Zajączka. Wszyscy z zaciekawieniem odczytywali życzenia świąteczne i wskazówki jak dotrzeć do ukrytych niespodzianek. Odszukanie kolorowych strzałek wokół boiska szkolnego nie zajęło uczniom dużo czasu. Po 10 minutach wszyscy dotarli do  celu i rozpoczęły się poszukiwania. Radość, zachwyt, niepokój można było zauważyć na twarzach dzieci, a spryt i szybkość odnajdywanych czekoladowych jajeczek był zadziwiający.

Po zakończonych poszukiwaniach uczniowie wrócili do klasy, gdzie mogli zjeść pyszny żurek z jajeczkiem i ulubionymi kabanosami. Na deser oczywiście była tradycyjna wielkanocna baba.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie super niespodzianek dla naszych pierwszoklasistów.
- mgr Anita Ochocka
Przedświąteczne spotkanie z zajączkiem wielkanocnym
We wtorek 16 kwietnia uczniowie klasy 1 a zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na spotkanie z Zajączkiem, który opowiadał o tradycjach i zwyczajach związanych z przezywaniem Świąt Wielkanocnych.

Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania papierowego zajączka wg instruktażu, który jak się okazało zmieścił ulubione słodkości pierwszaki. Na zakończenie Zajączek przeczytał ciekawą opowieść o Świętach Wielkanocnych.

Dziękujemy Pani Joli za miłe spotkanie i wszystkie niespodzianki.
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy  stolik wielkanocny 2019
Przed świętami został rozstrzygnięty konkurs na stolik wielkanocny.

I miejsce - Klasa 4a
II  miejsce - klasa 1a

Klasy: 3c, 3b i 7a otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Pani Kilarska rozdała dyplomy i słodkie nagrody nagrodzonym klasom.
Jarmark Wielkanocny 2019
Uczniowie i rodzice z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim wzięli udział w Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym na gryfowskim Rynku.

Na stoliku wielkanocnym  można było zobaczyć ozdoby wielkanocne  i ciasta wykonane i upieczone przez uczniów i rodziców z naszej szkoły.

Dziękujemy pięknie uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu stolika wielkanocnego i udział w sprzedaży ciast i ozdób wielkanocnych.

Egzamin Gimnajalny 2019 r.
W dniach 10 - 12.04.2019 r.  odbył się Egzamin Gimnazjalny, który był sprawdzianem wiedzy uczniów klas trzecich, nabytej w III etapie edukacyjnym.

W pierwszym dniu, uczniowie pisali test z historii i wos, a po godzinnej przerwie test z języka polskiego. W drugim dniu, rozwiązywali test z przedmiotów przyrodniczych oraz z matematyki. W trzecim dniu sprawdzali swoją wiedzę z języka nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Historyczny Egzamin Gimnazjalny za nami. Ostatni rocznik gimnazjalistów mógł spokojnie i w skupieniu napisać testy egzaminacyjne.
Przez lata nasi uczniowie zdawali Egzamin Gimnazjalny na wysokim poziomie.  Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Dzisiaj, po dwudziestu latach doświadczeń z młodzieżą gimnazjalną możemy powiedzieć, że z naszych gimnazjalistów i absolwentów jesteśmy dumni.

Dziękujemy Wam!
Drugie miejsce Filipa Michnierowskiego w Ogólnopolskim Konkursie "Ekolog-Poeta"
Pragniemy poinformować, iż uczeń klasy 1A Filip Michnierowski, zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Ekolog - Poeta" w kategorii klas I-III.

Do konkursu Filipa przygotowała mama.

Serdecznie gratulujemy.

Sukces Kornela Frankowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
Miło nam poinformować, iż uczeń klasy czwartej naszej szkoły Kornel Frankowski, zajął trzecie miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Regionalnym "Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu".

Nauczycielem uczącym Kornela jest p. mgr Marzanna Krawiec.

Gratulujemy.
Wycieczka piertwszoklasistów do Jeleniej Góry

Na koniec dostaliśmy dyplomy i bierki. Bardzo podobała mi się wycieczka, a mojej mamie pisanka, którą zrobiłem.
Kamil Opszalski klasa 1A