Z życia szkoły [3] - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim

Z życia szkoły 2018/19
Rekrutacja do szkół - ważne informacje.
Na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdują się materiały informacyjne dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/19.

Pomino, że pozostało jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej, werto zapoznać się z materiałami do których linki zamieszczam poniżej.

Zapraszam uczniów i rodziców do zapoznania się z publikowanymi materiałami.
UWAGA GRYPA!
Walentynki 2019
prężnie działa!!!
Szkolni chemicy w Myśliborzu
Tradycją gryfowskiego gimnazjum stały się już coroczne wyjazdy uczniów do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „ Salamandra” w Myśliborzu koło Jawora. W tym roku do licznego grona gimnazjalistów z klasy trzeciej, dołączyli też uczniowie klasy 7a.

Dzięki wieloletniej współpracy z  Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych nasi uczniowie w dniach 22-23.01.2019r. uczestniczyli w chemicznych zajęciach laboratoryjnych i seminariach o tematyce przyrodniczej. Wyjazdy te są zawsze bardzo atrakcyjną formą zdobywania wiedzy, dzięki samodzielnie wykonywanym przez uczniów doświadczeniom, dają możliwość poznania pracy laboratoryjnej, uczą cierpliwości, umiejętności obserwacji i wnioskowania.
Podczas dwudniowego pobytu uczniowie przeprowadzali fizyko- chemiczne badania różnych próbek wód, określając ich klasy czystości, badali parametry różnych rodzajów gleb, mieli okazję poznania ciekawych okazów minerałów z naszych okolic i nie tylko, a także samodzielnie kręcili filmy przyrodnicze. To ostatnie doświadczenie było chyba największym wyzwaniem dla większości uczniów. Okazało się, że stanąć za lub przed kamerą i powiedzieć kilka zdań na zadany temat, nie jest proste. Młodzi filmowcy bardzo krytycznie odnosili się do efektów własnej pracy. Nagrane filmy na temat okazów naszej fauny były ciekawe i często nowatorskie w formie.

Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące, uczniowie aktywnie realizowali wszystkie zadania, sporządzając pisemne sprawozdania z odbytych zajęć laboratoryjnych. Jest to cenna umiejętność, szczególnie dla tych uczniów, którzy w przyszłości będą kontynuowali naukę na kierunkach biologiczno- chemicznych. Koszt wyjazdu był niewielki, ponieważ transport i udział w zajęciach były bezpłatne, natomiast wrażenia i nabyte umiejętności- bezcenne.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
- mgr Renata Figurska
Zabawa Choinkowa 2019
W dniu 25.01.2019 r. odbyła się zabawa choinkowa w której uczestniczyła młodzież z naszej szkoły w strojach przebierańców, rodzice i nauczyciele, wspólnie się bawiąc. Wodzirejem zabawy został p. mgr Krzysztof Złocik.

Tradycyjnie, na młodzież gimnazjalną można liczyć. Gimnazjaliści troskliwie zaopiekowali się uczniami z klas młodszych i uczestniczyli we wspólnej zabawie, pomimo, że dzień wcześniej bawili się na Balu Gimnazjalnym.  W przerwach między tacami, młodzież korzystała ze słodkiego poczęstunku. Generalnie, było słodko i wesoło.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zabawy.
Bal Gimnazjalny 2019
Dnia 24.01.2019 r. w sali weselnej i bankietowej „Marget” w Lubomierzu odbył się ostatni Bal Gimnazjalny w historii naszej szkoły.

Bal Gimnazjalny rozpoczął się tradycyjnym Polonezem, do którego młodzież przygotował p. mgr Krzysztof Złocik.

Bal otworzyła p. dyrektor mgr Alicja Kownacka, życząc młodzieży miłej i udanej zabawy. W imieniu uczniów podziękowania, za trud nauczania i wychowania złożyli: Zuzanna Kostrzewa, Nikola Sawicka i Tomasz Stec.

Po uroczystym otwarciu balu, młodzież nie schodziła z parkietu. Tańcom, zabawie i konkursom nie było końca.
Najtrudniejszym konkursem okazał się wybór Króla i Królowej Balu Gimnazjalnego. Kandydatów do zaszczytnego tytułu było wielu. Po długiej naradzie grona pedagogicznego, p. mgr Krzysztof Złocik ogłosił wyniki konkursu: Wyróżnienie otrzymali Milena Hawryluk i Sebastian Pastuch, a Weronika Adamczyk i Aleksander Żołnowski otrzymali tytuł Królowej i Króla Balu Gimnazjalnego. Gratulujemy.

Na koniec pragnę złożyć podziękowania w imieniu młodzieży dla  rodziców, za świetnie zorganizowany Bal Gimnazjalny.

Dziękujemy.