Z życia szkoły [1] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Z życia szkoły w roku szkolnym 2021/22

Akcja Sprzątanie Świata 2021 - Myślę, więc nie śmiecę!!!
28. Akcja Sprzątanie Świata -  Myślę, więc nie śmiecę!!!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej co roku włączają się w Akcję Sprzątanie Świata przyczyniając się w ten sposób do ratowania naszej planety. W tym roku wszystkie klasy z entuzjazmem podjęły się  zrealizowania przeróżnych zadań, które zostaną zaprezentowane. Mamy nadzieję, że  wykonanie ich, zdobyta przy tym  wiedza i umiejętności zapadną nie tylko  w pamięci uczniów, ale również dorosłych, którzy obejrzą prace swoich  pociech.   
W tym roku w 28. Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady, a hasło brzmi „ Myślę, więc nie śmiecę”.
Ponadto przypominamy, że w szkole trwa zbiórka zakrętek i zużytych baterii na cele charytatywne.
Odpowiedzialne za przebieg akcji Agnieszka Burbul  i  Alicja Celejowska

Klasa 2B -  myśli, nie śmieci  i segreguje!
Tak właśnie tegoroczną akcję obchodziła klasa 2B. Uczniowie  uczyli się segregować  zebrane odpady. Na początku podzielili je na 3 grupy: papier, plastik z puszkami i kartonikami po sokach  oraz szkło. Tak, proszę Państwa kartony po sokach, mleku,.. itp. wrzucamy do pojemnika  na plastik.  Potem odkręcili nakrętki, które zbierane są w szkole z przeznaczeniem na akcje charytatywne, wspierające osoby niepełnosprawne. Następnie zmniejszyli objętość butelek plastikowych, kartonów i puszek poprzez zgniecenie. Porównali ich objętość, wyciągnęli wnioski np. – 1  cała puszka zajmuje tyle miejsca, co kilka zgniecionych. Posegregowane, pozgniatane odpady zajęły błyskawicznie  miejsce w odpowiednich pojemnikach.  Ponadto dzieci segregowały odpady w pracach plastycznych, wykonały klasową gazetkę „Myślę, więc nie śmiecę”. Oglądały bajki edukacyjne „Rady na odpady”, „ Ekologiczny dom”, słuchały i śpiewały piosenki  „Śmieciu precz”, „ Świat w naszych rękach – Eko piosenka”, dowiedziały się, co znaczy słowo RECYKLING.  Mam nadzieję, że hasło „Myślę, więc nie śmiecę” pozostanie w  sercach i czynach nie tylko dziś, ale na zawsze.
- mgr Alicja Celejowska

28 Akcja Sprzątanie Świata
"Myślę, więc nie śmiecę" - pod takim hasłem upłynęła tegoroczna akcja Sprzątania Świata w Szkole Podstawowej nr 2.
 
Uczniowie klasy 4 A z zaangażowaniem włączyli się w tę akcję, wykonując plakaty prezentujące właściwą segregację śmieci.
 
Wszystkim powinno zależeć na czystym środowisku, dlatego pamiętajmy, aby wszystkie odpady znalazły swoje miejsce w odpowiednich pojemnikach.

Klasa  7B  bardzo aktywnie wzięła udział w akcji - MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie wybrać się na spacer po najbliższej okolicy w miejscu zamieszkania i utrwalić na zdjęciu pozostawione przez człowieka nieczystości, niepotrzebne rzeczy, które tak bardzo kłócą się z naturą, odbierając jej piękno.  Z wykonanych przez uczniów zdjęć uczennica Ania Nowak stworzyła kolaż/plakat online  Warto pamiętać, żeby sprzątać po sobie. Miejscem odpadów nie mogą być: las , łąka  , przydrożny rów czy ulica. Wspólnie cieszmy się z czystej okolicy, czystej Ziemi.

Nagroda Julii Zwierzańskiej
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Legnicy miał miejsce Finał III edycji konkursu literackiego pn.: „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń – Nasze dziedzictwo”, w którym nie zabrakło naszej Szkoły.

Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w konkursie, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, że wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej - Julia Zwierzańska, która jako pierwsza w towarzystwie rodziców - Alicji  i Pawła Zwierzańskich odebrała nagrodę i dyplom pamiątkowy z rąk Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur.

Potem podobne podziękowania i gratulacje z rąk Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” dra Tadeusza Samborskiego odebrała Pani Dyrektor Anna Pląskowska, której podziękowano za dotychczasowe wieloletnie zaangażowanie i nauczycielka języka polskiego Pani Elżbieta Demidow.

Debiutowaliśmy w tej jakże podniosłej uroczystości i wierzymy, że w naszej szkole będą powstawały kolejne prace, które ocalą od zapomnienia często tragiczne losy Kresowian z ziem wschodnich i innych miejsc, o których zapomnieć się nie powinno.


Bezpieczna droga do szkoły
Dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w niecodziennej lekcji. W naszej szkole zagościli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w towarzystwie ich pluszowego pomocnika - Komisarza Lwa.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci miały okazje z bliska przyjrzeć się przyniesionym przez naszych gości akcesoriom policyjnym – kamizelce odblaskowej, czapce, latarce oraz tarczy do kierowania ruchem.

Zainteresowani uczniowie nie tylko chętnie dzielili się swoją wiedzą na forum, ale także zadawali dzielnicowym mnóstwo ciekawych pytań oraz wymieniali się swoimi doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem na drodze. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy za tę cenną lekcję bezpieczeństwa.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Witaj szkoło!
Z uśmiechem na twarzy klasa 2B powitała nowy rok szklony 2021/2022. Niech ta radość towarzyszy wszystkim uczniom w każdym dniu nowego  roku szkolnego. Powodzenia!!!

Miła uroczystość w nowym roku szkolnym - 01.09.2021
W dniu dzisiejszym miałam okazję wręczyć Pani Alicji Kuźniarz powierzenie funkcji wicedyrektora w naszej szkole. Pani Kuźniarz ma doskonałe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z ogromną odpowiedzialnością, chęcią do pracy, kreatywnością i troską o placówkę.

Jestem przekonana, że  przełoży się to na dalsze, wspaniałe efekty jej działalności.

 Ponadto, Pani Elżbieta Kilarska oraz Pani Alicja Kuźniarz otrzymały z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierda Poniźnika oraz dyrektora szkoły listy gratulacyjne z okazji jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej.

Życzymy, aby ten jubileusz, był powodem do zadowolenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także bodźcem do dalszego działania. Niech kolejne lata pracy płyną w poczuciu spełnienia, w dobrym zdrowiu i pomyślności.

W imieniu wszystkich pracowników dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz trud włożony w edukację i wychowanie dzieci.
- Anna Pląskowska- dyrektor szkołyROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. KOMBATANTTÓW ZIEMI GRYFOWSKIEJ
W GRYFOWIE ŚLĄSKIM

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim w dniu 01 września 2021r. rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 9:00.

Uczniowie i rodzice przychodzą w maseczkach, zachowując dystans społeczny co najmniej 1,5 m od siebie. Jedynie rodzice uczniów klas pierwszych uczestniczą z dziećmi w spotkaniu z wychowawcą w wyznaczonych miejscach, zachowując zasadę, że jednemu uczniowi towarzyszy jedna osoba.

Rodzice pozostałych uczniów proszeni są o niewchodzenie na teren szkoły (tzn. do budynków i na boiska szkolne).

PLAN SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI:
1A – p. Danuta Sieradzka - sala gimnastyczna
1B – p. Małgorzata Kubaj - aula (ulica Uczniowska, budynek główny)
2A – p. Anna Gajewska - sala nr 21 (ulica Kolejowa, budynek zielony)
2B - p. Alicja Celejowska - sala nr 22 (ulica Kolejowa, budynek zielony)
3A – p. Agnieszka Gumieniak - sala nr 15 (ulica Kolejowa, budynek zielony)
4A – p. Marta Pleszkun - - sala nr 6 (ulica Uczniowska, budynek główny)
5A i 6A – p. Marzanna Krawiec - sala nr 33 (ulica Lipowa, budynek czerwony)
7A – p. Justyna Atrachimowicz - sala nr 10 (ulica Uczniowska, budynek główny)
7B – p. Elżbieta Demidow - sala nr 12 (ulica Uczniowska, budynek główny)
8A – p. Maria Swatkowska - sala nr 2 (ulica Uczniowska, budynek główny)

Zakończenie spotkań w klasach przewiduje się na godzinę 9:40.


Chociaż do pierwszego dzwonka jeszcze troszkę, chcieliśmy już dziś poinformować, że uczennica klasy VII Julia Zwierzańska otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim pn. „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń – Nasze dziedzictwo”.

Na konkurs wpłynęło 65 prac, w tym 35 prac w kategorii „szkoła podstawowa” oraz 30 prac w kategorii „szkoła ponadpodstawowa”. Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 5 sierpnia br. ustaliła zwycięzców i wyróżnionych.

14 września w Legnicy będzie miała miejsce podniosła uroczystość podczas której zostaną wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Z tego miejsca gratulujemy Julce i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu uczennicy naszej szkoły.


Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści