Z życia szkoły [4] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Z życia szkoły w roku szkolnym 2020/21

Szanowni Państwo! Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim!!!

Składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizacji przez szkołę procesu nauczania i wychowania naszych uczniów, w szczególności podczas trudnego czasu kształcenia na odległość.

Dziękuję Rodzicom i Radzie Rodziców za bardzo dobrą współpracę i zaangażowanie. Od jutra WAKACJE!!! Życzę Całej Społeczności Szkolnej, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

Życzę, aby czas wakacji upłynął spokojnie, by wszyscy mogli zrealizować swoje plany i… po prostu odpocząć.
Życzę, aby wolny czas spędzić tak, by zmęczyć się beztroską dnia codziennego i zatęsknić do książek, zeszytów i porannego wstawania.
Życzę wszystkim nauczycielom, rodzicom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń, by w czasie wolnym od pracy i obowiązków towarzyszyły zawsze słoneczne i piękne dni.
Życzę szczęśliwego powrotu do szkoły!

Z wakacyjnym pozdrowieniem.
Dyrektor Szkoły - Anna Pląskowska

Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Zakończył się rok szkolny  2020 - 2021. Mimo obostrzeń spowodowanych pandemią, uroczystość w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim była bardzo radosna, ponieważ wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa promujące do następnej klasy.  Były też liczne nagrody,  medale,  dyplomy i upominki.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych,  słonecznych oraz bezpiecznych wakacji.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i pracownicy szkoły.

Dobre rady na wakacje od klasy 2A

Dzień Integracji i Współpracy Uczniowskiej
Dzień Integracji i Współpracy Uczniowskiej był niecodziennym sposobem na przedostatni dzień nietypowego roku szkolnego 2020/2021.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności uczniowskiej, zorganizowane zostały rozgrywki sportowe - dla „starszaków” rozgrywki w palanta, a dla „maluchów” wymagające tory przeszkód do pokonania oraz konkurencje sprawnościowe.

W wolnych chwilach był czas na sprawdzenie się w towarzyskich grach zręcznościowych oraz grillowanie. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu, ale również wiele pomysłów na ciekawe spędzenie wakacji i przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Za zdjęcia dziękuję: pani Justynie Atrachimowicz i pani Annie Gajewskiej.

Z tego miejsca Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 mgr Anna Pląskowska wraz z Gronem Pedagogicznym życzą wszystkim uczniom wakacji pełnych słońca i bezpieczeństwa

Bezpieczne wakacje
Po licznych pogadankach, prezentacjach, opowiadaniach o bezpieczeństwie w czasie wakacji uczniowie klasy 1B wyrazili zdobytą wiedzę w niecodziennej formie, która zaskoczyła małych artystów, a jednocześnie  bardzo się spodobała.

Zapraszam do obejrzenia prac.
- mgr Alicja Celejowska

23 czerwca - Dzień Ojca
23 czerwca Dzień Ojca
Tato, Tato, uwaga - dzisiaj Święto Twoje,
przyjmij więc, proszę, życzenia moje:
Życzę Ci zdrówka i radości.
Jak zawsze i wszystkim dużo miłości.
I jeszcze od siebie specjalnie Ci życzę,
tyle dumy ze mnie, że aż nie policzę!
Wszystkiego najlepszego wszystkim tatusiom życzą uczniowie z klasy 1B

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl