Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Witamy i zapraszamy do obejrzenia strony internetowej
Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22
(Kliknij grafikę, aby zobaczyć więcej)

(Kliknij grafikę, aby zobaczyć więcej)

UWAGA KOMUNIKAT!

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu uprzejmie informuje, że Główny
Inspektorat Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu
zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, zwrócił się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu ulotek dotyczących tej tematyki wśród rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dodatkowo poniższych informacji.

Materiały zostały przygotowane w języku polskim i ukraińskim. Ulotki dotyczą m.  in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, tj. błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19.

Dodatkowo uprzejmie informujemy, że ulotki będą także dystrybuowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia akcyjnych działań edukacyjnych, w tym m. in. podczas regionalnych i lokalnych imprez okolicznościowych, festynów, czy zbliżających się wakacji.

W ramach kontynuacji działań informacyjno-edukacyjnych na temat szczepień ochronnych tak, aby sytuacja epidemiologiczna w zakresie chorób zakaźnych w kraju pozostała stabilna, zwracamy się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie informacji o ulotkach wśród uczniów Państwa szkoły/placówki.

To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.

Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa.

Ulotki informacyjne:

Aktualizacja 14.03.2022

Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

Formularz zgłoszeniowy

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław


Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – materiały MEiN

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci  przybywających z Ukrainy.
W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do  szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich  szkołach.
Informacja została opracowana w języku polskim i  ukraińskim.
    
    
Załączniki:  
  1. Informacja dla  rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku polskim i  ukraińskim - plik pdf  
  2. Informacja dla  rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku polskim i  ukraińskim  
  3. Informacja dla  rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku  ukraińskim  
  4. Informacja dla  rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku ukraińskim - plik  pdf  
  5. Informacja dla  rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - grafika  informacyjna  
  6. Informacja dla  rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku  polskim

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław

(Kliknij na grafikę aby zobaczyć więcej)

Komputery dla dzieci i młodzieży w ramach Konkursu „Granty PPGR”
(kliknij na grafikę aby zobaczyć więcej)

(Kliknij na grafikę aby zobaczyć więcej)

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia  dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800  605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli  uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i  prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni  konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej  sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i  anonimowość.
E-mail Rzecznika Ministerstwa Edukacji i Nauki do dyrektorów szkół
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły  12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16  i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i  powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być  realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je  wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.  Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także  działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji  i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje  dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku  12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa  placówki.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy  kontynuować w kolejnych tygodniach.   

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

  
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści